ZUS czy OFE? Polacy zadecydują o swoich emeryturach

14 mln Polaków może od dziś decydować czy wciąż chce wpłacać swoje składki zarówno do OFE jak i ZUS, czy tylko do ZUS. 

Osoby, które będą chciały część składki przekazywać do OFE będą musiały złożyć do ZUS-u specjalne oświadczenie. Wyboru można dokonać do 31 lipca 2014 r.

Prof. Krzysztof Rybiński, ekonomista, radzi by z decyzją poczekać do samego końca.

Dopiero po zapoznaniu się z tym co dzieje się na giełdzie, można podjąć właściwą decyzję. Im lepiej na giełdzie tym szybciej należy przenieść się do ZUS. Im gorzej będzie w tym okresie, tym lepiej pozostać w OFE. Miejmy tą świadomość, że OFE i tak zostanie w całości zlikwidowane, w ciągu tych najbliższych 3 do 5 lat – zaznacza ekonomista.

Brak oświadczenia będzie traktowany jako wybór ZUS. Osoby rozpoczynające pracę na dokonanie wyboru będą miały 4 miesiące. Od 2016 r. ubezpieczeni będą mogli raz na cztery lata, pomiędzy 1 kwietnia a 31 lipca, zmienić decyzję.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl