Solidarna Polska: Kongres Antykorupcyjny w Krakowie

W Krakowie trwa Kongres Antykorupcyjny organizowany przez Solidarną Polskę. Podczas spotkania zostanie wybrany Prezes oraz władze partii. SP zaproponuje również nowy przekaz polityczny.

Znaczna część kongresu jest poświęcona nowym pomysłom na walkę z korupcją oraz sytuacji gospodarczej naszego kraju.

Olbrzymie pieniądze zaoszczędzone na drodze skutecznej walki z korupcją w Polsce można przeznaczyć na pomoc rodzinom, dlatego SP przygotowała m.in. plan działania w tym obszarze – mówi poseł Patryk Jaki.

– Podczas tego spotkania powiemy głośno – stop złodziejstwu w Polsce! Obliczyliśmy, że państwo Polskie ze względu na korupcję, traci rocznie po kilkadziesiąt miliardów złotych. Gdybyśmy potrafili wyplenić korupcję okazałoby się, że status przeciętnej polskiej rodziny byłby wstanie znacząco się poprawić, ponieważ zaoszczędzone miliardy złotych – „zjedzone” przez polską korupcję – można by było przeznaczyć na pomoc rodzinom – zaznacza poseł Patryk Jaki.

SP chce również dokonać zasadniczych zmian mających na celu pomoc polskim emerytom – dodał poseł.

– Będziemy proponowali, aby na każde dziecko w każdej rodzinie, przypadało 700 zł. Uważamy, że te pieniądze jesteśmy w łatwy sposób pozyskać poprzez twardą walkę z korupcją. Jednocześnie proponujemy szereg rozwiązań o charakterze gospodarczym i innego rodzaju propozycje, które mamy nadzieję, pomogą polskim rodzinom i polskim emerytom. Absurdalne jest to, że polscy emeryci mając niskie emerytury, muszą od tego odprowadzać podatek. Zaproponujemy kwotę wolną od podatku, tzn. do 2000 tys. zł nie trzeba będzie płacić podatku i w związku z tym – w kieszeni każdego emeryta co miesiąc, dzięki propozycjom SP, będzie mogło zostać od 200 do 400 zł – akcentował poseł Patryk Jaki.

RIRM

drukuj