„Europejski dekalog” Solidarnej Polski

Działania na rzecz wzrostu płac, zatrzymania masowej emigracji i wsparcia rodzin oraz sprzeciw wobec wprowadzenia waluty euro i „promocji ideologii gender” – to niektóre punkty „europejskiego dekalogu”, przedstawionego w niedzielę przez Solidarną Polskę. 

Lider partii Zbigniew Ziobro tłumaczył, podczas obrad Rady Głównej SP, że hasłowy „dekalog europejski, stanie się kanwą europrogramu partii”, który zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

– Zawiera się to wszystko co zostało przez nas przygotowane w skrócie myślowym: „Tyle Europy ile naszych interesów”. Zatem Polska, po pierwsze. Polska gospodarka, po pierwsze. Nasze interesy, po pierwsze. Przede wszystkim nasze interesy. Taki jest punkt widzenia Solidarnej Polski na sprawy europejskie. W tym zakresie będziemy oczywiście bardzo mocno akcentować sprawy gospodarcze z tego segmentu, począwszy od naszego zdecydowanego sprzeciwu wobec euro. Mówimy: „nie” euro, nigdy euro w Polsce. Cieszymy się, że mamy swoją walutę z bardzo wielu powodów, bo jest to między innymi przyczyna, że Polska mimo nieudolnych rządów Donalda Tuska przechodzi kryzys nie tak bardzo dolegliwie, jak niektóre kraje, które zdecydowały się przyjąć euro – zaznaczał polityk.

Poseł Zbigniew Ziobro akcentował też, że wśród priorytetów europejskiego dekalogu znalazło się m.in. powstrzymanie masowej emigracji Polaków, oraz wyrównanie dopłat dla rolników. SP chce także sprzeciwiać się „narzucaniu przez Europę ideologii gender”.

– Mówimy twardo: „nie” tym wszystkim pomysłom z UE, które chcą nam przeszczepić, narzucić wartości burzące tradycyjny i dotychczasowy model polskiej rodziny, kwestionujące to, co jest        dla nas Polaków wartością i rezultatem 1000 lat kultury chrześcijańskiej, z której wyrasta nasz naród od pokoleń. Nasze działania w Polsce przybrały też charakter zespołu parlamentarnego, ponad-klubowego, na czele którego stanęła pani posłanka Beata Kempa. To zespół „Stop gender”, ponieważ ta ideologia mieści w sobie wszystkie te przychodzące do nas z UE tzw. nowinki, które zmierzają m.in. do tego, żeby wprowadzić jako równoprawne tzw. małżeństwa homoseksualne z możliwością adopcji dzieci – wyjaśnia Zbigniew Ziobro.

W nowy skład Parlamentu Europejskiego wejdzie 51 eurodeputowanych z Polski. Wybory zaplanowane są na 25 maja 2014.

RIRM 

drukuj