fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. sprawiedliwości: Niebawem spotkanie polityków Solidarnej Polski z premierem. Tematy – KPO i TVP

Przed najbliższym posiedzeniem Sejmu dojdzie do spotkania polityków Solidarnej Polski i premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie ono dotyczyć Krajowego Planu Odbudowy, zapytamy też o „pewnego rodzaju manifest” TVP podczas Sylwestra – zapowiedział minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

„Niebawem spotkamy się z panem premierem, będzie to okazja do dyskusji na temat KPO, szantażu ze strony Unii Europejskiej” – powiedział Zbigniew Ziobro w poniedziałek na konferencji w Sejmie.

Dodał, że w spotkaniu z premierem mają wziąć udział wszyscy parlamentarzyści Solidarnej Polski, ma do niego dojść przed najbliższym posiedzeniem Sejmu zaplanowanym w dniach 11-13 stycznia.

Podczas konferencji szef resortu sprawiedliwości odniósł się też do występu na „Sylwestrze Marzeń z Dwójką” amerykańskiej grupy Black Eyed Peas. Muzycy wystąpili z tęczowymi opaskami na ramionach, czyli symbolami społeczności LGBT. Promowanie ideologii gender przez publicznego nadawcę wywołał oburzenie wśród polskiego społeczeństwa.

Zbigniew Ziobro wskazał, że podczas zapowiadanego spotkania, politycy Solidarnej Polski „zapewne też będą chcieli zapytać pana premiera o to, czy ten pewnego rodzaju manifest ze strony Telewizji Publicznej – skoro była to zaplanowana akcja związana z promocją pewnych postaw i wartości w obszarze publicznym – jest kolejnym elementem ustępstw wobec żądań Unii Europejskiej”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl