fot. pixabay.com

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz krańce południowo-wschodnie i północno-wschodnie będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż z centrami nad Słowenią, Włochami i Sardynią.

Polska będzie w zasięgu tego wyżu, z północy ponownie napływać zacznie zimne powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie i wschodzie opady śniegu. Pod koniec dnia opady śniegu także na zachodzie. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -5 st. C do -1 st. C, tylko na wybrzeżu około 0 st. C, a na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat od -8 st. C do -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim i krańcach południowo-wschodnich porywisty, z kierunków południowych i zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie i południu. W zachodniej połowie kraju opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i nad ranem w marznący deszcz powodujący gołoledź. Opady śniegu także na południowym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 4 cm do 6 cm miejscami na zachodzie. Lokalnie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna na krańcach wschodnich od -18 st. C do -13 st. C, w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami w Małopolsce, w centrum i na Pomorzu Wschodnim od -12 st. C do -8 st. C, na zachodzie od -7 st. C do -2 st. C. Lokalnie na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, w rozpogodzeniach, spadek temperatury do -20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim porywisty, z kierunków południowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl