fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie, możliwe lokalne burze

Jak informuje IMGW, Europa północna, północno-wschodnia oraz południowy zachód będą w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu układu niskiego ciśnienia znad południowych Niemiec. Do Polski napływać będzie dość chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz od 10 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. do 21 st., a w rejonach podgórskich i nad samym morzem od 14 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo możliwe również zanikające burze. Lokalnie na południu kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st., w rejonach podgórskich od 5 st. do 8 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Na południowym wschodzie kraju opady ciągłe, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, i tam prognozowana suma opadów do 40 mm. Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na południowym wschodzie i w obszarach podgórskich do 23 st. miejscami na północnym wschodzie i krańcach zachodnich kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Okresami opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. W czasie burzy wiatr w porywach do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj