Wiosenna aura nad Polską

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów, jedynie północno-zachodnia część oraz krańce południowe kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów.

Polska będzie na skraju niżu, którego ośrodek przemieści się znad Zatoki Ryskiej nad zachodnią Rosję. Przez obszar kraju, z północnego zachodu na południowy wschód, przemieści się mało aktywny, rozmywający się front chłodny. W ciągu dnia na zachodzie Polski rozbuduje się klin związany z wyżem znad Północnego Atlantyku. Początkowo Polska będzie w powietrzu polarno-morskim, później z północnego zachodu napłynie powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na wybrzeżu wschodnim, Wschodnim Pomorzu, Kujawach, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i północy Lubelszczyzny przelotne opady deszczu. Po południu słabe przelotne opady deszczu możliwe również w Bieszczadach. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na krańcach północnych, około 12 st. w centrum, do 15 st. na południowym wschodzie; w rejonach podgórskich około 11 st. Wiatr na północnym wschodzie dość silny, okresami silny (do 40 km/h), w porywach do 70 km/h, zachodni skręcający na północno-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu początkowo w porywach do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, a na wybrzeżu wschodnim okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie nad ranem lokalnie możliwa mgła, z widzialnością ograniczoną do 200 m. Temperatura minimalna od 0 do 4 st., lokalnie przygruntowe przymrozki do -3 st.; chłodniej na krańcach północno-wschodnich – od -2 do 0 st., przy gruncie do -4 st.; cieplej na wybrzeżu – około 4 st. Wiatr początkowo umiarkowany, zachodni, na północy porywisty, później słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl