W niedzielę zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa północna i północno-zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu w strefie frontów atmosferycznych, pozostałe południowe i wschodnie rejony Europy będą w zasięgu wyżu. Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Islandii, w strefie frontów atmosferycznych. Z południa będzie napływać wilgotne ale cieplejsze powietrze polarno-morskie.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na północnym wschodzie Polski do 15 st. na zachodzie i południu.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu dość silny i silny (45 km/h do 55 km/h), porywisty, północno-zachodni. Porywy wiatru od 60 km/h na południu kraju do 80 km/h na północy i do 95 km/h na wybrzeżu. Wysoko w górach wiatr z prędkością od 85 km/h do 100 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 ok/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj