30 st. temperatura nie opuszcza Polski
Jak podaje IMGW, zachodnia i środkowa Europa będzie pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Nad resztą kontynentu dominują niże.
Polska będzie znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Przejściowo zaznaczać się będzie obecność płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, przemieszczającej się z północnego-zachodu na południowy wschód, za którą nad województwa północne zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Pozostała część kraju pozostanie w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.
W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Lokalnie opady gradu. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, miejscami 20 mm, a w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim oraz na Lubelszczyźnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 31 st., chłodniej na wybrzeżu: miejscami 26 st., a cieplej na południowym zachodzie: miejscami 32 st. Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, zachodni, poza tym przeważnie słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie w drugiej połowie nocy słabe przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, miejscami do 20 mm. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 15 st. do 20 st., cieplej nad samym morzem: 21 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
PAP/RIRM