fot. flickr.com

Majowy deszcz nad Polską

Jak informuje IMGW, od Morza Białego po Morze Czarne oraz na południowym zachodzie, zachodzie (z wyłączeniem Wysp Brytyjskich) oraz miejscami w centrum Europy rozciągać się będą obszary podwyższonego ciśnienia. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska zachodnia znajdzie się pod wpływem klina wyżowego, zaś na wschodzie kraju oddziaływać będzie niż znad pogranicza polsko-ukraińskiego, z falującym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, rano gdzieniegdzie rozpogodzenia. Słabe, przelotne opady deszczu, miejscami możliwe burze. Temp. maks. od 16, 17 st. na zachodzie i północy do 21 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie i w centrum zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami początkowo słabe przelotne opady deszczu. Lokalnie, w drugiej połowie nocy, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. od 4 do 7 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj