fot. pixabay.com

Nad przeważającym obszarem kraju pogodnie; deszcz lub mżawka na północy

Za wyjątkiem północnej części kraju, będzie dziś pogodnie. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 2 do 7 stopni Celsjusza – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, początek dnia będzie mroźny. Dzień będzie dosyć pogodny w całym kraju, za wyjątkiem północy, gdzie pojawi się więcej chmur i możliwe są przelotne opady deszczu lub mżawki.

„W pierwszych godzinach dnia w rejonach podgórskich spodziewamy się temperatur około minus 5-6 stopni Celsjusza. Na południu, w miejscach rozpogodzeń termometry wskażą około -1 st. Jeden stopień na plusie będzie w centrum kraju i 2-3 stopnie na północy. Na południu należy liczyć się z mgłami ograniczającymi widoczność do 200 metrów, które mogą osadzać szadź” – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

W ciągu dnia mgły będą zanikać. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-3 stopni w dolinach górskich, 4-6 stopni na przeważającym obszarze kraju do około 7 stopni na Wybrzeżu.

PAP

drukuj