Pogodny początek listopada

Jak informuje IMGW, północna, zachodnia i południowo-zachodnia Europa będzie w zasięgu układów niskiego ciśnienia, w strefie frontów atmosferycznych. Wschodnia i południowo-wschodnia Europa będzie w zasięgu wyżu znad Rosji.

Polska będzie na skraju tego wyżu, w ciepłym polarnym morskim powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, rano lokalnie na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna 13 st. nad morzem do 21 st. na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, tylko na wschodzie okresami słaby, południowo-wschodni. Na pogórzach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 110 km/h, w Karpatach do 120 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami: przed północą na wschodzie, po północy na zachodzie. Poza Niziną Szczecińską i Bieszczadami w całym kraju przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st., lokalnie w kotlinach karpackich nawet 15 st.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl