Pochmurno i chłodno

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia oraz częściowo wschodnia, znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże.

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Morza Północnego. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód, będzie przemieszczać się front okluzji, za którym z południowego zachodu, napłynie nieco cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, rano we wschodniej połowie kraju miejscami małe. Przelotne opady deszczu, na południu i zachodzie miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. na północy do 25 st. na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, w zachodniej połowie kraju gdzieniegdzie burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm.

Temperatura minimalna od 12 st. do 15 st., na północnym wschodzie chłodniej, od 9 st. do 12 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, w północnej połowie kraju miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 18 st. na północy, 23 st. w centrum, do 25 st. na południu. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, w zachodniej połowie kraju okresami dość silny. Porywy wiatru do 60 km/h, na zachodzie i nad morzem do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie dzień zachmurzenie umiarkowane, popołudniem wzrastające do dużego. Pod wieczór możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnienia. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl