fot. twitter.com

Możliwe przymrozki

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad kanałem La Manche. Jedynie na północy kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie południowo-wschodnie krańce kraju pozostaną jeszcze w strefie frontu atmosferycznego. Z zachodu zacznie napływać powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie rosło.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy Polski. Miejscami opady deszczu lub mżawki, od północy kraju stopniowo zanikające. Na Podhalu i północnym wschodzie początkowo opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 7 st. na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, około 10 st. w centrum, do 12 st. na Pomorzu Wschodnim i wybrzeżu; chłodniej na Podhalu około 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Na południowym wschodzie oraz na północy słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, zwłaszcza na południu i zachodzie, mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -1 st., 1 st. na północnym wschodzie i Podhalu do 6 st. na zachodzie. Wiatr słaby, jedynie na wschodnim wybrzeżu przeważnie umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. W godzinach rannych gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 8 st. na Podhalu do 14 st. w Wielkopolsce, na Kujawach i Dolnym Śląsku oraz w Gdańsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj