Chłodniejszy poniedziałek; na południu kraju deszczowo

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia znajdzie się pod wpływem niżu nad północnym Atlantykiem. Nad przeważającą częścią kontynentu znajdować się będzie obszar lekko podwyższonego ciśnienia, tylko na krańcach wschodnich zaznaczy się wpływ odsuwającej się w kierunku wschodnim zatoki niżowej.

Polska będzie na skraju wyżu znad północno-wschodnich Niemiec i Pomorza, w ciepłej masie powietrza polarnego, morskiego. Wschodnia część kraju będzie w strefie zanikającego frontu atmosferycznego. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie, w południe wyniesie 1006 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie i południu Polski miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. do 22 st., na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 16 st. do 19 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum oraz na wschodzie i południu Polski miejscami duże i lokalnie niewielkie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st. na północy do 13 st. na południu, na wybrzeżu około 8 st., a w rejonach podgórskich 9 st. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem miejscami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl