Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal przeważają niże z frontami atmosferycznymi, jedynie od Półwyspu Iberyjskiego po Morze Bałtyckie zaznacza się wpływ wyżu. Polska znajdzie się pod wpływem tego wyżu, którego centrum odsunie się nad Białoruś, od południowego zachodu zaznaczy się wpływ płytkiego niżu znad Alp, z południa zacznie napływać cieplejsze, polarno-morskie powietrze. Z północy napływa chłodna polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie spadać.

W środę na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy, okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na południowym zachodzie miejscami przejściowo opady marznące. Na Przedgórzu Sudeckim opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm, na Podhalu o 5 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 1 do 4 st., jedynie na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Kielecczyźnie, w Małopolsce, na Podkarpaciu i południowym Roztoczu od 5 do 6 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 110 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Na Pomorzu, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz na Podhalu opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 7 cm. W Beskidach i Bieszczadach opady deszczu do 10 mm. Temperatura minimalna od -2 st. miejscami na północy do 3 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, w północnej połowie kraju porywisty. Nad samym morzem wiatr okresami silny, 30-45 km/h, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 110 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st., 4 st. na północnym wschodzie i krańcach zachodnich do około 6 st. w centrum i w rejonie Zatoki Gdańskiej, oraz do 10 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, początkowo porywisty. W Tatrach porywy wiatru do 100 km/h, słabnące.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, w ciągu dnia słabnący, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

 

drukuj