Powiew wiosny nad Polską

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad północno-zachodnią Rosją, jedynie na południowym zachodzie kontynentu pogodę kształtować będą płytkie niże.

Polska będzie znajdować się pod wpływem tego wyżu, w napływającym z południowego wschodu powietrzu polarno-kontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 10 st. do 13 st., a na północnym wschodzie, lokalnie na wschodnim wybrzeżu oraz w dolinach karpackich 8 st., 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu początkowo dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl