Deszczowa aura na koniec maja

Jak informuje IMGW – Europa Zachodnia i częściowo Środkowa będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji znajdzie się też Europa Wschodnia. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Włochami i w rejonie Jeziora Ładoga.

Polska wschodnia pozostanie pod wpływem zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym. Pozostały obszar kraju będzie na skraju wyżu znad Atlantyku. Ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego zalegać będzie nad południowo-wschodnią częścią kraju, nad pozostały obszar kraju napływać będzie chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i jeszcze będzie rosnąć.

Dziś na wschodzie kraju zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym – prognozowana wysokość opadu do 15 mm, a na południowym wschodzie do 25 mm. Na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie, głównie we wschodniej części regionów, miejscami burze. Na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 13 st. do 18 st., na południowym wschodzie od 18 st. do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym – prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Na Podkarpaciu w pierwszej połowie nocy miejscami burze. Na zachodzie i w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i małe, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m.

Temperatura minimalna od 5 st. do 10 st., a w centrum i na południowym wschodzie od 8 st. do 12 st.. Wiatr słaby, z kierunków północnych, a na Pomorzu oraz na zachodzie kraju słaby, zachodni i północno-zachodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże, okresami możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W nocy zachmurzenie duże z postępującymi większymi przejaśnieniami. Okresami, zwłaszcza początkowo, opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl