fot. Paweł Palembas

Polska pod wpływem słabego klina wyżowego

Jak podaje IMGW, Półwysep Iberyjski oraz wschodnia Europa będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad północnym Atlantykiem. Polska będzie pod wpływem słabego klina wyżowego.

Będziemy w chłodnej masie pochodzenia arktycznego. Po południu nad regiony zachodnie, za frontem ciepłym, zacznie napływać cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st., 2 st. na wschodzie do 8 st. na zachodzie, w centrum około 5 st. Na południowym zachodzie wiatr słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie i w centrum gdzieniegdzie rozpogodzenia. Na zachodzie gdzieniegdzie słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. na wschodzie do 4 st. na zachodzie i nad morzem, w centrum około 1 st. W dolinach karpackich od -4 do -1 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 4 do 8 st., na północnym wschodzie chłodniej, od 0 do 4 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj