Polska pod wpływem niżów

Jak podaje IMGW, Europa południowa oraz zachodnia znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, natomiast nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będzie wieloośrodkowy układ niżowy. Polska będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Północnymi północną Rosją. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Po południu do zachodnich województw dotrze chłodny front atmosferyczny. Nad zachodnią Polskę napłynie powietrze pochodzenia zwrotnikowego, pozostały obszar kraju pozostanie w nieco chłodniejszej, polarnej, morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie, około 28 st. w centrum do 32 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, na Pomorzu lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 12 st. na północnym zachodzie do 18 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie z kierunków zachodnich, w czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie oraz w Karpatach także burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 20 st. na północy kraju do 23 st., 26 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu do 75 km/h, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 75 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu lub burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl