fot. PAP/Darek Delmanowicz

W czwartek zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz krańce zachodnie znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w siodle barycznym pomiędzy wyżami znad Atlantyku i Białorusi, oraz niżami: jednym znad Skandynawii i drugim z ośrodkami nad Półwyspem Apenińskim i Bałkanami. Na północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki z frontem okluzji. Pozostaniemy w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże. Miejscami opady: na południu śniegu lub deszczu ze śniegiem, a na zachodzie deszczu lub mżawki. W zachodniej połowie kraju miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na wschodzie i południu do 4 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz na Kielecczyźnie i południu Lubelszczyzny zachmurzenie całkowite i słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym wschodzie także rozpogodzenia. Miejscami możliwe słabe opady śniegu, a na zachodzie deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki. Liczne silne zamglenia i mgły, widzialność miejscami ograniczona do 100 m. Temperatura minimalna od -5 st. na wschodzie do 0, 1 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na północy południowo-zachodni, na południu wschodni i północny, na pozostałym obszarze zmienny.

W piątek na południu kraju zachmurzenie duże, miejscami opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie początkowo mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 0 do 3 st. i do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, na południu wschodni, na pozostałym obszarze południowy i południowo zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, przeważnie południowy. W piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj