fot. flickr.com

Polska w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia, Centralna i krańce wschodnie będą w zasięgu wyżów z centrami nad Francją i zachodnią Rosją. Na pozostałym obszarze kontynentu oddziaływać będą jeszcze niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Francji. Z północnego zachodu napłynie powietrze polarne morskie. Ciśnienie wzrośnie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie i południu kraju przelotne opady śniegu. Możliwy opad krupy śnieżnej oraz na południu kraju pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim o 10 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. do 4 st., w obszarach podgórskich od -4 st. do -1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach wschodnich zanikające opady śniegu. Na zachodzie przemieszczająca się do centrum kraju strefa opadów śniegu przechodzących od zachodu w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na Pomorzu Zachodnim możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st. na wschodzie do 1 st. na wybrzeżu, w obszarach podgórskich od -7 st. do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami na wschodzie i w centrum śniegu przechodzącymi w deszcz ze śniegiem, na zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu do 6 st., 7 st. na zachodzie. Wiatr na ogół umiarkowany, na południu, wybrzeżu i Pomorzu miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, zachodni. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu okresami małe. Przelotne opady śniegu, możliwa krupa śnieżna. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W środę zachmurzenie duże. Opady śniegu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem, a po południu także deszcz. Temperatura maksymalna 4 st., wystąpi po południu i wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl