fot. flickr.com

Nad Polską przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz południowa znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek znad południowej Skandynawii przesunie się nad Bałtyk. Przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie front chłodny. Południe kraju będzie w dość ciepłej polarno-morskiej masie powietrza, nad północ Polski napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a na południu i wschodzie także burze. Miejscami możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16, 19 st. nad morzem oraz na północy kraju, a także w rejonach podgórskich, do 20, 22 st. na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem okresowo dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni, od północnego zachodu kraju skręcający na północno-zachodni i północny. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Na Pomorzu oraz na południu i południowym wschodzie początkowo miejscami burze. Bez opadów na zachodzie kraju. Temperatura minimalna od 5 st. na północnym wschodzie do 7, 10 st. na przeważającym obszarze kraju i 11 st. na południu. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na Pomorzu północny.

PAP/RIRM

drukuj