Nowi partnerzy Karty Dużej Rodziny

Zniżki na opłaty za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, zakupy spożywcze oraz łatwiejszy dostęp do rekreacji – to niektóre z nowych udogodnień dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Umowy o współpracy podpisała w czwartek szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Chcielibyśmy, żeby dzisiejsze podpisanie umów było nowym otwarciem dla Karty Dużej Rodziny. Cieszymy się, że dołączają do nas tak ważni partnerzy, którzy pozwolą rodzinom na to, żeby skorzystać z ulg przy zakupie sprzętu i akcesoriów sportowych, korzystaniu usług telekomunikacyjnych, ponoszeniu opłat za energię czy skorzystaniu – co jest niezwykle ważne – z zakupów żywności po atrakcyjniejszych cenach – mówiła podczas uroczystości minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

„To przecież polskie rodziny wielodzietne w największym stopniu, w postaci VAT-u oddają znaczącą część środków finansowych, które otrzymują. To one w najmniejszym stopniu mogą wydawać pieniądze na towary luksusowe albo np. oszczędzać” – przypomniała minister.

Jak zaznaczyła Elżbieta Rafalska, prace nad rozwojem Karty Dużej Rodziny są jednym z elementów polityki rodzinnej rządu. „Spoczywa na nas obowiązek, ale też przywilej budowania dobrych warunków dla rozwoju i tworzenia polskich rodzin. To niezwykle ważne” – mówiła.

– Jesteśmy przekonani, że z tej oferty, która jest uzupełniającym instrumentem polityki rodzinnej, a nie zastępującym politykę rodzinną – co chciałabym wyraźnie podkreślić – powinno skorzystać więcej rodzin. Osób, które mogą to zrobić, jest ponad 3 mln 500 tys., w tym 2 mln 200 tys. dzieci. Myślę, że dzięki tej uroczystości i podpisaniu tego porozumienia oferta będzie atrakcyjniejsza dla beneficjentów – dodała minister Rafalska.

Nowi partnerzy Karty Dużej Rodziny oferują jej posiadaczom m.in. zmniejszenie opłat za zużycie energii elektrycznej, rabaty na zakupy w supermarketach i sklepach sportowych, zniżki na usługi telekomunikacyjne, tańsze karty zniżkowe i ubezpieczeniowe.

Dla beneficjentów Karty zostanie również uruchomiona aplikacja na urządzenia mobilne „KDR na smartfony”, dzięki której będzie można skorzystać ze zniżek po pokazaniu Karty w telefonie oraz szybko za pomocą usługi geolokalizacyjnej sprawdzić, które z pobliskich punktów oferują zniżki.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci, jest przyznawana bezpłatnie i bez względu na dochód każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzice otrzymują kartę dożywotnio, a dzieci mogą jej używać do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Partnerami karty – z której korzysta już około półtora miliona osób – jest 1,1 tys. firm instytucji i 11 tys. miejsc w całej Polsce.

Lista zniżek jest dostępna na stronie www.rodzina.gov.pl.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl