Rusza VI Kongres Polska Wielki Projekt

W warszawskich Arkadach Kubickiego rozpocznie się dziś trzydniowy Kongres Polska Wielki Projekt. Eksperci będą debatować nad wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed naszym krajem w najbliższych dekadach.

O godz. 14.00 zaplanowano wystąpienie wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Następnie rozpoczną się panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z różnych dziedzin.

O celach Kongresu Polska Wielki Projekt mówi poseł Maks Kraczkowski, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

– Czemu to ma służyć? Przygotowaniu koncepcji, wypracowaniu wniosków (i spisaniu ich), dotyczących tego, w którą stronę powinny przebiegać zmiany gospodarcze i społeczne w naszym kraju. Widzimy potrzebę wprowadzania szeregu zmian dotyczących chociażby funkcjonowania przedsiębiorczości w Polsce, zachęt do prowadzenia działalności gospodarczej przez ludzi, którzy dzisiaj emigrują poza granice naszego kraju. Krótko mówiąc jest sporo wątków, myślę, że te wątki gospodarcze będą ściśle powiązane również z zagadnieniami społecznymi, na które bacznie zwracamy uwagę – wskazuje Maks Kraczkowski.

Wcześniej spotkania w ramach Kongresu Polska Wielki Projekt odbyły się już w Szczecinie, Poznaniu i Krakowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl