ŚDM: wejściówki na Campus Misericordiae dla niezarejestrowanych

Dla osób, które przyjadą na ŚDM bez rejestracji, by spotkać się z papieżem Franciszkiem, zostaną przygotowane bezpłatne wejściówki na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką – podał w czwartek ks. bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz mówił podczas czwartkowej prezentacji oficjalnego programu wizyty Ojca Świętego w Polsce, że na spotkania z papieżem – zwłaszcza w Campusie Misericordiae – zaproszeni są nie tylko ludzie młodzi, ale wszyscy.

„Nie ma ograniczeń. Wszyscy mogą przybyć: ci którzy się zgłosili, ci którzy wykupili pakiet i ci którzy przyjdą spontanicznie” – podkreślił ks. kard. Dziwisz.

„Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza na Campus Misericordiae, bo tam wszyscy znajdą miejsce” – dodał ks. Kardynał.

Ks. bp Damian Muskus podkreślił, że zarejestrowani uczestnicy ŚDM będą mogli skorzystać z przygotowanych dla nich pakietów pielgrzyma (wyżywienia, noclegów) i będą mieli dostęp do sektorów znajdujących się bliżej ołtarzy, zarówno na Błoniach jak i w Campusie Misericordiae.

– Sektory tzw. zewnętrzne będą przeznaczone dla osób, które będą spontanicznie przybywać do Krakowa. Żeby jednak ruch ten nie był niezorganizowany planujemy przygotowanie bezpłatnych wejściówek, które zostaną rozdystrybuowane do polskich diecezji i krajów sąsiednich – mówił ks. bp Damian Muskus.

Ksiądz Biskup zaznaczył, że Komitet Organizacyjny ma sygnały, że do Krakowa wybierają się pielgrzymi m.in. z Czech i Słowacji. Rozwiązanie to dotyczy osób, które nie są zainteresowane udziałem w całotygodniowym programie ŚDM, a chciałyby spotkać się z papieżem Franciszkiem podczas jednego z czterech wydarzeń: powitania Ojca Świętego, Drogi Krzyżowej, czuwania modlitewnego z młodymi i mszy św. kończącej ŚDM.

Jak zaznacza Komitet Organizacyjny podczas powitania papieża oraz Drogi Krzyżowej na Błoniach większość miejsc w sektorach będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych. Pozostałe osoby, którzy nie dokonają rejestracji, będą mogły zająć miejsca w sektorach zewnętrznych i w Parku Jordana. Nie przewiduje się dla nich kart wstępu z wyznaczonym miejscem w sektorze.

Bardziej otwarty charakter mają mieć spotkania w Campus Misericordiae, choć i tu młodzież zarejestrowana na ŚDM, otrzyma w pakiecie pielgrzyma karty wstępu do sektorów leżących bliżej ołtarza. Jednak przewiduje się dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych, które umożliwią wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Mszę św.

Kurie diecezjalne z początkiem lipca mają poinformować, ile takich kart wstępu na Campus Misericordiae będą potrzebowały. Wraz z ich otrzymaniem grupy przybywające autokarami zostaną poinformowane o miejscu parkingowym oraz o trasie dojścia do wyznaczonego sektora.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl