Sylwestrowy Maraton Chwały – NOWY (K)ROK Z JEZUSEM

W toruńskim Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach (kościele św. Józefa) odbędzie się dziś sylwestrowe czuwanie połączone z zabawą noworoczną. Wydarzenie to nazwane jest Sylwestrowym Maratonem Chwały – NOWY (K)ROK Z JEZUSEM.

Sylwestrowy Maraton Chwały będzie podzielony na kilka etapów – mówi Marianna Mucha z diecezjalnego biura Światowych Dni Młodzieży.

– Rozpoczynamy o godzinie 20:00. Najpierw przywitamy symbole Światowych Dni Młodzieży, potem trochę się przy nich pomodlimy. Zaplanowaliśmy różne formy modlitwy – będzie czuwanie w duchu Taize, będzie też radosna adoracja śpiewem i tańcem. O godz. 24:00 będzie to, co najważniejsze, czyli Msza św. Potem rozpoczniemy drugi etap naszego spotkania, czyli to, co każdy robi w Sylwestra: zabawa taneczna. Symbole Światowych Dni Młodzieży to krzyż podarowany w latach 80. przez Jana Pawła II – czterometrowy drewniany krzyż – oraz ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”, która od kilkunastu lat, razem z krzyżem, wędruje po świecie – zwraca uwagę Marianna Mucha.

Czuwanie modlitewne będzie trwało do północy. Następnie zostanie odprawiona noworoczna Msza św., po której odbędzie się zabawa do samego rana, z wodzirejem i DJ-em.

Ta inicjatywa jest szczególnym czasem, który można spędzić w towarzystwie osób przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

sdm2016.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl