fot. facebook.com/campusmisericordiae

Dzień otwarty na Campus Misericordiae

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży dobiegają końca. W miniony weekend odbył się dzień otwarty na Campus Misericordiae. Chętni mogli zobaczyć m.in. Dom Miłosierdzia i apartament przygotowany dla Ojca św. Franciszka.

Zainteresowanie trzecimi już dniami otwartymi na Campus Misericordiae było bardzo duże. Niektórzy przybyli, by już w ten sposób wejść w klimat Światowych Dni Młodzieży.

Byłem ciekawy, jaki jest końcowy efekt przygotowań. Chciałem również zobaczyć, gdzie Ojciec Święty będzie miał okazję przebywać oraz pobłogosławić ze swojego okna młodzież. Miałem pragnienie zobaczyć, jak to wszystko wygląda także ze względów duchowych. Chciałem już zacząć przeżywać Światowe Dni Młodzieży – wskazuje Łukasz.

Inni chcieli zobaczyć Pola Miłosierdzia, ponieważ nie będą mieli możliwości uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

– Przyjechałem, gdyż nie będę miał możliwości przyjechać, kiedy Papież Franciszek będzie na miejscu. Przyjadą za to moje dzieci, a ja wraz z żoną chcieliśmy wcześniej zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do ŚDM mówi z kolei Antoni.

Zwiedzić można było m.in. Dom Miłosierdzia wraz z apartamentem przygotowanym dla Ojca Świętego.

– Znajdują się tutaj ręcznie wykonane meble stworzone z myślą o papieżu Franciszku. Wszystko zostało przygotowane w skromnym stylu, takim jaka jest jego osoba (…). Mamy różne przedmioty symbolizujące ważne wydarzenia. Znajduje się tutaj kamień węgielny z nazareńskiej groty Zwiastowania, który został poświęcony przez Ojca św. Franciszka na Placu św. Piotra. Zostanie on wmurowany w ścianę tego budynku, jako symboliczny kamień węgielny, gdyż to miejsce po zakończeniu ŚDM będzie domem wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych – tłumaczy wolontariusz ŚDM Adrian Palonek.

Poza tym – jak dodał wolontariusz ŚDM- na Polach Miłosierdzia znajduje się Centrum logistyczne Caritas wraz z mobilną kliniką.

– Jest to pojazd z wyspecjalizowanym sprzętem, który będzie służył tutaj podczas Światowych Dni Młodzieży, a następnie zostanie przetransportowany na tereny Libanu dla uchodźców z Syrii, czyli terenów zagrożonych wojną – podkreśla Adrian Palonek.

Każdy, kto w sobotę bądź niedzielę przybył na Campus Misericordiae mógł wpisać się do pamiątkowej Księgi Miłosierdzia, która zostanie wręczona Ojcu Świętemu podczas Światowych Dni Młodzieży. Na zakończenie dnia otwartego odbyło się modlitewne czuwanie przy krzyżu Światowych Dni Młodzieży.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj