fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Ks. kard. Stanisław Dziwisz: młodzież polska nigdy nie zawiodła

Młodzież polska nigdy nie zawiodła. Wiedziała, kiedy i gdzie trzeba być. Ufam, że i tym razem nie zawiedzie – zwłaszcza tego papieża tak otwartego do ludzi – i przybędzie licznie – mówi PAP ks. kard. Stanisław Dziwisz, apelując do młodych o udział w zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży.

Jak podkreślił metropolita krakowski Światowe Dni Młodzieży to nie tylko okazja do spotkania z Franciszkiem, ale także z młodzieżą z całego świata, różnych kultur i różnych języków; takie spotkania długo się pamięta. „Rodzą się znakomite, wspaniałe przyjaźnie” – zauważa ks. kard. Dziwisz.

„Droga młodzieży skorzystajcie, bo może się to już nie powtórzy w waszym życiu” – apeluje ks. kard. Dziwisz.

„Nie bójcie się. Papież Jan Paweł II mówił do młodzieży i do nas wszystkich: +Nie lękajcie się!+. Poza tym opatrzność czuwa” – mówi metropolita krakowski.

Swój udział w ŚDM potwierdziło 360 tys. młodych ludzi ze 187 krajów. Do 22 lipca potrwa jeszcze rejestracja „last minute”, z której jak szacuje Komitet Organizacyjny skorzysta kilkanaście tysięcy osób.

W ubiegłą niedzielę w Kościołach Archidiecezji Krakowskiej kapłani czytali list pasterski ks. kard. Dziwisza, w którym metropolita krakowski zachęca do udziału w ŚDM.

„Umocnieni świadectwem waszych rówieśników, a także świadomi ważności tego, co ma się dokonać w ciągu ostatniego tygodnia lipca, przybądźcie licznie. Zaproście kolegów i koleżanki. Włączcie się solidarnie w to wydarzenie. Przyjedźcie wszyscy na spotkanie z papieżem. Niech zapełnią się Krakowskie Błonia, a potem podkrakowskie Brzegi. Miejsc nie zabraknie dla nikogo” – zapewnił w liście ks. kard. Stanisław Dziwisz.

PAP/RIRM

drukuj