74 dodatkowe pociągi na ŚDM przygotowane przez Przewozy Regionalne

Przewozy Regionalne w czasie Światowych Dni Młodzieży uruchomią 74 dodatkowe pociągi na zamówienie ok. 20 diecezji. Umożliwi to pielgrzymom z wielu regionów kraju dojazd do Krakowa i wygodny powrót. Spółka przygotowała także specjalną ofertę biletową na ŚDM.

W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w aglomeracji krakowskiej oraz na trasach do sąsiednich regionów Przewozy Regionalne łącznie uruchomią 1939 pociągów regionalnych. Znacznie więcej niż zazwyczaj pociągów będzie kursowało m.in. do: Trzebini, Oświęcimia, Katowic, Rybnika, Nowego Sącza, Krynicy-Zdroju, Tarnowa, Rzeszowa, Wadowic, Bielska-Białej i Zakopanego.

Spółka do obsługi transportowej ŚDM wykorzysta 150 składów elektrycznych oraz dodatkowe lokomotywy i wagony. Na zamówienie około 20 diecezji uruchomionych ma być r również 74 dodatkowych pociągów, które umożliwią pielgrzymom z wielu regionów kraju dojazd do Krakowa i wygodny powrót do domów. Skorzystają z nich osoby zgłoszone przez stronę kościelną.

Spółka przygotowała także specjalną ofertę biletów jedno-, trzy- i siedmiodniowych dla pielgrzymów podróżujących po aglomeracji krakowskiej i Małopolsce w czasie trwania ŚDM. Obszar, na którym obowiązywać będą bilety, został podzielony został na cztery strefy taryfowe.

Pierwsza strefa A – ograniczona jest stacjami: Kraków Batowice, Kraków Bieżanów, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica, Kraków Sidzina, Kraków Business Park; drugą strefę B – wyznaczają stacje: Kłaj, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Zator, Wadowice, Miechów, Trzebinia; trzecia strefa C – obejmuje stacje: Tarnów, Wałki, Jaworzno Szczakowa, Rabka-Zdrój, Sędziszów, Kęty, Oświęcim; czwarta strefa D – to stacje: Katowice, Zakopane, Krynica-Zdrój, Bielsko-Biała Główna.

Bilety można już kupować m.in. na stronie www.biletyregionalne.pl, w kasach biletowych i w biletomatach. Mają być także dostępne w aplikacji SkyCash, a w czasie trwania ŚDM będzie je można kupić u konduktorów w pociągach.

Kolejarze przygotowali specjalną stronę internetową z informacjami dotyczącymi przewozów kolejowych w czasie ŚDM – www.kolejsdm.pl.

PAP/RIRM

drukuj