Kraków: pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji przed ŚDM 2016

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotnie popołudnie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji przed Światowymi Dni Młodzieży Kraków 2016.

Co miesiąc, do czerwca przyszłego roku, rekolekcjoniści z Polski i świata będą spotykać się z młodymi ludźmi, nauczać o miłosierdziu i wspólnie się modlić.

Rekolekcje są odpowiedzią na ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Będą transmitowane w internecie i tłumaczone na języki obce.

Koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 ks. bp Damian Muskus podkreślił, że organizatorom zależy, by rekolekcje były głoszone z sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach, które jest Światowym Centrum Miłosierdzia Bożego.

„Mamy nadzieję, że młodzi ludzie utworzą podczas tych rekolekcji wspólnotę przekraczającą granice państw, gromadzącą nas wokół miejsca, do którego już realnie będziemy pielgrzymować w 2016 r.” – mówił ks. biskup.

Podczas Światowych Dni Młodzieży młodzi mają uczestniczyć w „Pielgrzymce miłosierdzia” z Sanktuarium św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Nazwa rekolekcji „Dla nas i całego świata” odnosi się bezpośrednio do tekstu „Koronki do Bożego Miłosierdzia”. „W czasie rekolekcji będziemy rozważać różne treści dotyczące uczynków miłosierdzia co do ciała i co do duszy, ale mam nadzieję, ze dzięki nim młodzi ludzie nauczą się także modlić <<Koronką do Bożego Miłosierdzia>>” – podkreślił koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016.

Podczas pierwszej odsłony rekolekcji w Krakowie gościć będą misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii – ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu. Dyskusję o uczynkach miłosierdzia poprowadzą blogerzy: Tomek Adamski i Mateusz Ochman. Zgromadzeni w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia obejrzą też film o 12 krakowskich świętych, którzy spełniali uczynki miłosierdzia.

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” mają być częścią duchowego przygotowania do ŚDM Kraków 2016.

PAP/RIRM

drukuj