M. Wassermann: Krakowianie powinni oddać głos na zmianę

W kampanii pokazaliśmy, że nie musimy oddychać smogiem, a deweloperzy nie muszą królować w mieście; to wszystko może się zmienić – powiedziała w piątek kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann. Jak dodała, krakowianie powinni w niedzielę oddać głos na zmianę.

Podsumowując na piątkowej konferencji prasowej w Krakowie przebieg swojej kampanii Małgorzata Wassermann stwierdziła, że przedstawiła „bardzo dobry, spójny program dla Krakowa”. W czasie konferencji poparcia kandydaturze Wassermann i kandydatom PiS do rady miasta i sejmiku województwa małopolskiego udzieliła wicepremier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Pokazaliśmy bardzo dobry, spójny program dla Krakowa. Pokazaliśmy, że nie musimy w mieście tonąć w korkach, nie musimy oddychać smogiem, deweloperzy nie muszą tutaj królować; to wszystko może się zmienić” – mówiła kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

„Myślę, że wszyscy krakowianie nie powinni mieć wątpliwości w niedzielę 21, na kogo oddać głos: na świeżość, na młodość, na zmianę, na energię” – dodała.

W czasie konferencji poparcia kandydaturze Wassermann udzieliła m.in. wicepremier Beata Szydło, prosząc wyborców o głos na wszystkich, którzy ubiegają się o mandat z list PiS w Krakowie i w całej Małopolsce. Jak zaznaczyła, PiS oferuje mieszkańcom regionu „dobrą zmianę”.

Beata Szydło podkreśliła, że są to bardzo ważne wybory, bo „już w niedzielę będziemy decydowali o tym, jaka będzie przyszłość Krakowa i Małopolski”.

„Czy będziemy chcieli, żeby to była przyszłość, która prowadzi do rozwoju, żeby pojawiła się nowa energia (…) żeby można było wprowadzać reformy, tę dobrą zmianę, na którą oczekują mieszkańcy, czy też będzie to przyszłość, która będzie dyktowana starymi układami i nie będzie się nic zmieniało” – zaznaczyła wicepremier.

„Możemy dzisiaj powiedzieć z pełną odpowiedzialnością – dotrzymaliśmy słowa w rządzie, ze wszystkich zobowiązań, które złożyliśmy przed państwem w 2015 r., wywiązaliśmy się, i tak samo wywiążemy się w samorządzie. (…) Chcemy, żebyście państwo obdarzyli nas swoim zaufaniem i na pewno się nie zawiedziecie” – podkreśliła Beata Szydło.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ocenił, że kandydaci PiS „wykonali wielką pracę i włożyli wielki trud, aby przekonać krakowian i Małopolan, że warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość”.

„Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie” – zaznaczył.

W ostatnim dniu kampanii Małgorzata Wassermann wraz kandydatami PiS do rady miasta i sejmiku województwa rozdawała na ulicach tradycyjne krakowskie obwarzanki.

„Wychodzimy do krakowian, będziemy częstować ich obwarzankami, do ostatniego dnia przekonywać i pokazywać, że nowy prezydent to są nowe możliwości” – zaznaczyła Małgorzata Wassermann.

PAP/RIRM

drukuj