Kraków po ŚDM: spotkanie „Are you ready? Yes!”

W Tauron Arenie Kraków odbędzie się dziś pierwsze spotkanie po Światowych Dniach Młodzieży. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. To właśnie Tauron Arena była miejscem spotkania wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Teraz znów ma tu być czuć ducha wspólnoty i modlitwy. Wszystko dzięki spotkaniu „Are you ready? Yes!”

– To będzie spotkanie, które wyjdzie od tego, co otrzymaliśmy, czego doświadczyliśmy w Krakowie, w naszej diecezji, jako Kościół podczas Światowych Dni Młodzieży. Następnie pójdziemy dalej, czyli zobaczymy, w jaki sposób to może zmienić nas, nasze serca, a na końcu, w jaki sposób może wpłynąć na cały Kościół – zaznacza Antoni Tompolski, koordynator spotkania w Tauron Arenie.

Wydarzenie w Tauron Arenie rozpocznie się o godz. 17.00. W programie przewidziano m.in. świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży, koncert zespołu „niemaGOtu” i wspólną Eucharystię – mówi ks. Rafał Marciak.

– Chcemy posłuchać siebie, chcemy posłuchać tego, co nam w duszy gra, czym zostaliśmy obdarowani, opisać to i wspólnie się pomodlić – podkreśla duszpasterz młodzieży.

Jak mówi ks. bp Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy krakowski, piątkowe spotkanie ma podtrzymać i umocnić to dobro, które otrzymaliśmy od Boga w czasie Światowych Dni Młodzieży.

– Idzie o to, żeby te wszystkie miejsca, te wszystkie doświadczenia zebrać i  opisać. Wtedy okaże się, że to, co tu się działo – to nie tylko sympatyczne spotkanie młodych ludzi w przyjaźni i akceptacji dla siebie, ale też świetne doświadczenie Kościoła i to, w jaki sposób Kościół naprawdę się buduje – wskazuje ksiądz biskup.

Mobilizacja wśród młodych jest duża, tym bardziej, że piątkowe wydarzenie to dopiero początek inicjatyw, które mają ponownie przyciągnąć i zjednoczyć młodych uczestników tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Kolejnymi punktami kontynuacji Światowych Dni Młodzieży pod wspólnym hasłem: „ŚDM. Jesteśmy razem!” będzie dziękczynno-uwielbieniowy koncert, który będzie miał miejsce 13 listopada w Tauron Arenie w Krakowie oraz rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”, które odbędą się 26 listopada w Łagiewnikach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj