Bydgoszcz: konsekracja kościoła pw. bł. Michała Kozala

W Bydgoszczy odbędzie się dziś konsekracja kościoła pw. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. bp. Jan Tyrawa, ordynariusz diecezji bydgoskiej. Początek o godzinie  17.00.

Przygotowania do konsekracji świątyni trwały ponad 10 lat – podkreśla proboszcz kościoła ks. Tadeusz Putz.

– 22 sierpnia 2006 roku rozpoczęliśmy budowę od symbolicznego „wbicia pierwszej łopaty”, co przypadło mi w udziale. W ówczesnym roku między 13 a 15 października pojechaliśmy z liczącą 97 osób pielgrzymką parafialną po kamień węgielny do Dachau – tam, gdzie zginął nasz męczennik. Ten kamień został wmurowany 28 października 2006 roku. Podczas tego wmurowania złożyłem deklarację, że konsekrujemy kościół za 10 lat i tego się trzymaliśmy. Dziś stajemy już przed faktem konsekracji kościoła – zaznacza ks. Tadeusz Putz.

Transmisję z uroczystości przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl