Były oficer WSI aktywnym działaczem KOD-u

Tadeusz Korablin, były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych, jest aktywnym działaczem warszawskiego Komitetu Obrony Demokracji. O sprawie informuje TVP Info. Uczestniczył on m.in. w proteście KOD-u przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Z kolei na portalu KOD-u Mazowsze były oficer WSI pisze o sobie, że od lutego bieżącego roku jest głównym koordynatorem Grupy Warszawa Wawer. W lokalnej gazetce opisuje działania KOD-u, natomiast w sierpniu miał być inicjatorem akcji komitetu „Poszukiwani przez demokrację”.

Poseł Marek Suski nie jest zaskoczony tymi informacjami. Jak mówi, tzw. Komitet Obrony Demokracji de facto broni stołków tych osób, które były powiązane z władzą w Polsce, a zostały od niej odsunięte.

Takie informacje do nas docierały i takich nazwisk z pewnością można by wymienić znacznie więcej. Mamy też informacje z całego kraju, że lokalne Komitety Obrony Demokracji składają się właśnie z takich ludzi, którzy byli albo oficerami, współpracownikami lub też są dziećmi różnych postkomunistycznych czy komunistycznych wręcz aparatczyków. Nie jest to więc zaskoczenie. Dzisiaj Polska chce się wreszcie wyrwać z postkomunistycznej niemocy, a ci ludzie, którzy korzystali z tego zamazania dobra i zła w Polsce, bronią swoich pozycji w sposób bardzo szkodliwy Polsce – zaznacza Marek Suski.

TVP Info zwraca uwagę, że Korablin na swojej stronie – portalu społecznościowym – napisał, że na początku lat 80-tych XX w. ukończył Wojskową Akademię Techniczną.

W 1999 r. został odznaczony przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Brązowym Krzyżem Zasługi.

RIRM

drukuj