PiS organizuje obchody 11 listopada w Krakowie

11 listopada, w 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, PiS zorganizuje obchody w Krakowie – dowiedziała się PAP. Pojawią się na nich najważniejsi politycy partii, w tym prezes Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło i ministrowie, a także marszałek Sejmu.

Jak poinformowali PAP politycy PiS z kierownictwa partii, krakowskie obchody zaplanowane są na popołudnie. Wcześniej większość polityków PiS będzie brała udział w państwowych uroczystościach w Warszawie.

Obchody w Krakowie obejmują m.in. złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim i Mszę świętą, która będzie odprawiona w katedrze na Wawelu. W historycznej sali Towarzystwa „Sokół” przy ulicy Józefa Piłsudskiego zaplanowane jest wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

W związku ze Świętem Niepodległości inny charakter będzie miała kolejna „miesięcznica” katastrofy smoleńskiej 10 listopada w Warszawie. Tradycyjnie odbędzie się poranna Msza św. w kościele seminaryjnym p.w. św. Józefa Oblubieńca, popołudniowa Msza św. w katedrze św. Jana Chrzciciela, a także Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki.

Po nim, około godz. 21.00, politycy PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim złożą kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Pod pomnikiem marszałka zaplanowane jest wystąpienie prezesa PiS.

PAP/RIRM

drukuj