J. Brudziński zaapelował o opanowanie politycznych emocji

Poseł PiS Joachim Brudziński zaapelował w czwartek w Szczecinie o opanowanie politycznych emocji. W stolicy Pomorza Zachodniego nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz elewację biur Brudzińskiego i posła Leszka Dobrzyńskiego.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przed wejściem do biur wicemarszałek Sejmu powiedział, że „przedwczoraj tu w Szczecinie miał miejsce ten akt wandalizmu i swoistego rodzaju politycznego zdziczenia, jakim jest obryzganie farbą biur poselskich”.

Chcę zaapelować do tych wszystkich, którzy inspirowani tym, co się dzieje w intrenecie, ale również co trzeba z przykrością stwierdzić w mediach o opanowanie” – mówił polityk PiS.

Mieliśmy już jeden mord polityczny w naszym kraju – zamordowanie przez byłego członka PO naszego kolegi Marka Rosiaka w Łodzi. Czy poprzez tego typu akcje, wzniecanie złych i niepotrzebnych emocji chcemy doprowadzić do takiej eskalacji, żeby ktoś dajmy na to niezrównoważony psychicznie (…), żeby ktoś inspirowany, czy kierowany falą nienawiści, dopuścił się kolejnego mordu politycznego” – pytał.

Apelujemy ze Szczecina o opanowanie tych emocji, tej spirali nienawiści” – powiedział Brudziński.

Nawiązał także do próby zakłócenia w środę wjazdu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu, gdzie przyjechał on, by złożyć kwiaty na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Spór i prawo do protestu jest świętym prawem każdej demokracji, ale uniemożliwiane modlitwy na grobie bliskiej sobie osoby, prywatnej wizyty przez, przepraszam za słowa, kulturową dzicz, jest czymś absolutnie niezrozumiałym” – powiedział Brudziński.

Stąd bardzo gorący apel o opanowanie tych emocji i apel do naszych przeciwników politycznych, żeby do tego wezwania się przyłączyli. Spierajmy się, nawet ostro, protestujmy (…), manifestujmy, ale nie przekraczajmy granic, których przekraczać nie powinniśmy” – dodał polityk PiS.

Pytany przez dziennikarzy, czy przed szczecińską siedzibą PiS pojawi się monitoring, Brudziński odpowiedział, że po „mordzie w Łodzi” biura poselskie miały być objęte dokładniejszym nadzorem.

Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, nie tylko biura posłów PiS, ale wszystkich parlamentarzystów. Gdyby taki akt miał miejsce w stosunku do biura czy siedziby naszych konkurentów, to tak samo w emocjonalny sposób bym reagował” – powiedział.

Dopytywany o monitoring, Brudziński odpowiedział: „Nie sądzę; to jest zadanie policji, straży miejskiej, ewentualnie zarządcy terenu”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl