[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski: PiS-owi udało się doprowadzić do tego, że Polska jest w najlepszym położeniu geostrategicznym i ekonomicznym od 500 lat

„Rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się doprowadzić do tego, że Polska jest w najlepszym położeniu geostrategicznym i ekonomicznym od 500 lat” – powiedział na antenie Radia Maryja w piątkowych „Aktualnościach dnia” politolog dr Grzegorz Piątkowski.

Dr Grzegorz Piątkowski w kontekście podsumowania działań starego rządu Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że „wszystkie kluczowe obietnice, jakie zostały wypowiedziane cztery lata temu, udało się przeprowadzić”.

– Między innymi w sferze przywrócenia godności społeczeństwu polskiemu. Ci, którzy zostali wykluczeni przez przemiany po 1989 r., ale też przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej, zostali docenieni i przez programy socjalne, i przez podniesienie stopy życiowej poprzez wzrost ekonomiczny. Udało się uporządkować pewne sprawy, które za wcześniejszych rządów były niemożliwe. Mowa przede wszystkim o VAT. Podniesienie ściągalności, uszczelnienie systemu tak, aby te pieniądze nie wypływały z Polski i służyły społeczeństwu – wskazał politolog.

Druga kwestia to przywrócenie polityki historycznej, tzn. ponowne położenie nacisku na to, aby Polska znalazła w Europie swoje miejsce – kontynuował gość Radia Maryja.

– Przywrócenie pamięci o tych, którzy walczyli o Polskę od 1939 do 1945 r., ale też później, w latach komunizmu. Walczyli o to, żebyśmy mogli żyć w wolnej, zamożnej i bezpiecznej Polsce. Udało się doprowadzić do tego, że właściwie  Polska jest w najlepszym położeniu geostrategicznym i ekonomicznym od 500 lat. Udało się też popchnąć Polskę w stronę innowacji – mówił.

Dr Grzegorz Piątkowski zaznaczył, że „jeśli chodzi o kwestie, które można było polepszyć, to znajduje się tu sprawa komunikacji z Unią Europejską”.

– Można było lepiej komunikować słuszne sprawy, m.in. w kwestii reformy sądownictwa, aby nikt na Zachodzie nie miał wątpliwości i by nie było pola do niesłusznych ataków na Polskę. Nad tym obszarem będzie trzeba popracować w nadchodzącej kadencji – wskazał politolog.

Cała rozmowa z dr. Grzegorzem Piątkowskim w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl