fot. PAP

Zgromadzenie Obywatelskie „Czas na zmiany”

W hali Expo XXI w Warszawie odbędzie się o godz. 12.00 spotkanie środowisk prawicowych w ramach zgromadzenia obywatelskiego „Czas na zmiany”. Inicjatywa ma na celu zjednoczenie prawicy wokół PiS.

Nie wiadomo, czy na spotkaniu będą politycy Solidarnej Polski i Polski Razem.

Poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS podkreśliła, że podczas spotkania będzie poruszana m.in. sprawa tzw. afery taśmowej.

– Uważamy, że trzeba nie tylko doprowadzić do wyjaśnienia tej kompromitującej afery, ale również wyciągnąć z niej wnioski. Najważniejszym wnioskiem jest to, że od władzy powinien być odsunięty skompromitowany rząd Donalda Tuska. Swoją obecność zapowiedziały różne środowiska, różni przedstawiciele stowarzyszeń, różnego rodzaju ugrupowań inicjatyw obywatelskich. Mam nadzieję, że będzie to nie tylko bardzo ważne spotkanie, ale również takie, które połączy w tej jednej sprawie wiele różnych środowisk – powiedziała poseł Beata Szydło.

Zaplanowane na dziś zgromadzenie to kolejna już inicjatywa PiS, której celem jest jednoczenie prawicy. W minioną sobotę partia Jarosława Kaczyńskiego zorganizowała konwencję zjednoczeniową. Liderzy Polski Razem i Solidarnej Polski nie pojawili się jednak na konwencji gdyż, jak wskazują, PiS nie spełniło ich postulatów.

RIRM

drukuj