Murem za Zbigniewem Ziobrą. Pos. J. Sasin: Najbardziej zajadła część wyborców Koalicji Obywatelskiej domaga się krwi
Politycy PiS zapowiadają, że będą bronić b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Jak podkreślają próba umieszczenia w areszcie byłego prokuratora generalnego jest zemstą za walkę z przestępcami wywodzącymi się z kręgów Platformy Obywatelskiej.
Sejm rozpatrzy w tym tygodniu wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu parlamentarzyście i wyrażenie zgody na jego tymczasowe aresztowanie.
Prokuratura zarzuca Zbigniewowi Ziobrze m.in. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i defraudację pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Poseł PiS, Jacek Sasin, zauważył w „Polskim Punkcie Widzenia” w TV Trwam, że na podstawie takich oskarżeń można dziś wsadzić do więzienia każdego polityka.
– Dzisiaj mamy tego typu interpretacje, że co prawda te wszystkie działania były zgodne z prawem, ale właśnie jest jakieś podejrzenie co do intencji. Tylko nie za intencję się sądzi, nie za intencję się aresztuje i wsadza do więzienia, tylko za czyny, czyli za łamanie prawa. W tym przypadku łamania prawa nie stwierdzono. Powiem więcej, nawet rzeczniczka Prokuratury Krajowej pytana o to powiedziała, że co prawda tutaj prawo nie zostało złamane, ale intencje były takie, żeby źle wykorzystać te środki, czyli niezgodnie z przeznaczeniem, chociaż to rozporządzenie – o którym mówiły dane na podstawie ustawy – wyraźnie określało jak te pieniądze mogą być dysponowane i były dysponowane tak jak właśnie w tym rozporządzeniu. Nie mamy żadnej wątpliwości, o co w tej sprawie chodzi. Po prostu ta najbardziej zajadła część wyborców Koalicji Obywatelskiej domaga się krwi – zaznaczył Jacek Sasin, poseł PiS.
Polityk podkreślił, że areszt ma służyć upodleniu i upokorzeniu byłego ministra sprawiedliwości. Zwrócił też uwagę na to, że mogłoby to stanowić zagrożenie dla zdrowia Zbigniewa Ziobry. Parlamentarzysta leczy się w związku z chorobą nowotworową.
W czwartek po południu ws. immunitetu b. szefa resortu sprawiedliwości zabierze się w Sejmie komisja regulaminowa. Niewykluczone, że w piątek w tej sprawie zagłosuje izba.
RIRM




