fot. twitter.com

W Lublinie odbędzie się dziś konwencja PiS z udziałem J. Kaczyńskiego i M. Morawieckiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje przedwyborczy objazd po Polsce. Dziś w Lublinie o godzinie 11.00 odbędzie się konwencja partii z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

To już kolejna konwencja regionalna PiS. Tydzień temu partia rządząca gościła w Kadzidle koło Ostrołęki. Tematem numer jeden było rolnictwo i polska wieś.

– Naszym wielkim dążeniem i jednocześnie wielką nadzieją jest to, by polska wieś i polskie miasto żyło na tym samym poziomie, żeby te różnice, które się zmniejszyły, ale które wciąż istnieją, zostały ostatecznie zredukowane – mówił Jarosław Kaczyński.

Teraz przyszedł czas na Lublin. Konwencja rozpocznie się o godzinie 11.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Wezmą w niej udział między innymi prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

– Celem jest mobilizacja naszego elektoratu i naszych zwolenników, ale zachęcenie też wszystkich Polaków do tego, by wzięli udział w wyborach do PE, by ta frekwencja była dużo większa niż dotychczas, bo te wybory naprawdę są bardzo ważne – wskazała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Motyw przewodni konwencji – jak powiedziała Beata Mazurek – jak na razie jest wielką niespodzianką.

– Nam chodzi o to, by zachęcić państwo do tego, byście w tym czasie od godziny 11.00 byli z nami – powiedziała rzecznik PiS.

Pewne jest to, że w trakcie spotkania zostaną przedstawieni liderzy list PiS do PE oraz kandydaci startujący w eurowyborach z okręgu lubelskiego. Przypomnijmy, że liderką listy PiS w wyborach jest poseł Elżbieta Kruk. „Dwójka” przypadła wicemarszałek Sejmu Beacie Mazurek, a „trójka” radnemu wojewódzkiemu Tomaszowi Solisowi. Pod listą w okręgu lubelskim PiS zebrało 56 tys. podpisów. Jednym słowem kampania nabiera tempa. 26 maja Polacy wybiorą 52 eurodeputowanych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj