PiS nie zaskarży do TK ustawy górniczej

PiS nie zaskarży ustawy o funkcjonowaniu górnictwa do Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej politycy tej partii zapowiadali, że jeśli prezydent podpisze ustawę to zostanie ona skierowana do TK.

Poseł Marcin Mastalerek, rzecznik prasowy PiS na antenie publicznego radia powiedział, że zmiana decyzji wynika z faktu, że nie jest to już ta sama ustawa.

Przed porozumieniem rządu ze związkowcami ustawa zakładała, że polskie górnictwo można uratować tylko poprzez zamykanie kopalń.

– Dziś przede wszystkim trzeba pilnować tego, żeby zrealizowane zostało porozumienie. Górnicy podpisali porozumienie z rządem. My mówiliśmy o innej ustawie – o ustawie, która likwiduje. Druk ustawy oczywiście się nie zmienił, ale założenia są całkowicie inne – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Poseł tłumaczył, że podczas głosowania nad projektem w Sejmie, politycy PiS wstrzymali się, ponieważ wykreślono z niego dwie ważne poprawki. Pierwsza dotyczyła dialogu społecznego, druga zaś obniżenia kosztów funkcjonowania zarządu. Zgodnie z założeniami ustawy – nierentowne zakłady Kompanii Węglowej zostaną podzielone. Część z nich  trafi do nowych inwestorów, część do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a część – do Nowej Kompanii Węglowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl