Debata ws. dopłat dla rolników

10 mld zł mniej otrzymają rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich w tej perspektywie finansowej UE – podkreślają politycy PiS-u.

Na temat sytuacji w rolnictwie i funduszach europejskich dla gospodarzy będą dziś debatowali politycy PiS-u. W Siedzibie tej partii w Warszawie odbędzie się konferencja” „Wspólna Polityka Rolna w latach 2014-2020”.

Europoseł Janusz Wojciechowski powiedział, że w momencie kiedy trwają protesty rolników, sytuacja na wsi dramatycznie się pogarsza. Już wiadomo, że pomoc dla rolnictwa będzie mniejsza, niż w poprzedniej perspektywie.

– Prawie 30 proc. mniej pieniędzy będzie na modernizację i unowocześnianie polskiej wsi – to jest jeden problem. Jest to wyłącznie wina rządu, który nie dopilnował, nie zadbał o właściwe negocjacje, a przez długi czas tworzył fałszywy mit, że odniósł w nich sukces. Stracone zostały możliwości uzyskania dla Polski większych pieniędzy europejskich – stwierdził europoseł Janusz Wojciechowski.

Europoseł zwrócił też uwagę, że rząd chwali się wzrostem eksportu produktów rolniczych, a dochody gospodarzy w ciągu ostatnich trzech lat spadły o 11 proc. Ekspert wiążę to z faktem wykorzystywania gospodarzy, przez wielkie sieci handlowe i przemysł przetwórczy.

Rolnicy zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” przed kancelarią premier Ewy Kopacz protestują już ponad miesiąc. Ich głównym postulatem jest wprowadzenie zakazu wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl