fot. www.caritas.pl

Caritas apeluje o pomoc dla rodaków z Ukrainy

W związku z dniem modlitwy o pokój na Ukrainie ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski na niedzielę, Caritas Polska uruchamia zbiórkę środków na rzecz ofiar konfliktu posiadających Kartę Polaka, szukających nowego życia w Polsce, nieobjętych pomocą rządową.

„Wiele osób posiadających Kartę Polaka z obszarów objętych konfliktem wojennym na Ukrainie emigruje do Polski. Trudno im się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Brak środków do życia, mieszkania, pracy i niepewność jutra stawiają ich w bardzo trudnej sytuacji, którą często pogarsza jeszcze niemożność powrotu na Ukrainę. Obecnie w Polsce znajduje się 60 takich osób, na przyjazd do Polski czeka kolejnych 30. Większość z nich to młode małżeństwa z dziećmi” – czytamy w apelu przekazanym w sobotę.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz podkreśla w nim, że „ważne jest nie tylko to, że pomożemy naszym rodakom materialnie, ale ważne jest również to, że taka pomoc będzie gestem przyjaźni i zachęty do znalezienia swojego miejsca w kraju, z którego pochodzili ich ojcowie”.

Autorzy apelu organizują zbiórkę środków na zabezpieczenie ich podstawowych potrzeb. W jej skład wejdą: pościel, naczynia i sztućce, czajnik elektryczny, środki higieny i czystości. Zbiórka będzie prowadzona do niedzieli 29 marca. [Zobacz więcej]

PAP/RIRM

drukuj