Polska nie jest gotowa na wprowadzenie euro

Polska nie powinna wchodzić do strefy euro, dopóki Polacy nie będą zarabiali na poziomie europejskim – powiedział Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta pytał dziś czy prezydent Bronisław Komorowski będzie rozmawiał o przystąpieniu naszego kraju do strefy euro podczas wizyty w Brukseli. 

Europoseł przypomniał, że Komorowski na początku kadencji przygotował projekt zmiany konstytucji umożliwiający wprowadzenie w Polsce euro, a podczas swojej prezydentury mówił, że jest zwolennikiem wejścia naszego kraju do unii walutowej.

Andrzej Duda podkreślał podczas konferencji transmitowanej przez TVP, że polski złoty jest dla nas bardzo bezpieczny, jest amortyzatorem w dobie kryzysu w strefie euro, kryzysu, który się jeszcze nie skończył.

Wszyscy doskonale wiedzą, że euro oznacza drożyznę dlatego, że następuje wzrost cen. Daleko patrzeć nie trzeba. Proszę spojrzeć na naszych sąsiadów. Co się dzieje na Słowacji, czy na Litwie? To jest bardzo prosta sprawa. W moim przekonaniu dopóki Polacy nie będą zarabiali na poziomie europejskim godnych pieniędzy, to ja się nie zgadzam na wejście naszego kraju do strefy euro. Nie wyobrażam sobie żeby polski emeryt dostawał dwieście euro, czy mniej miesięcznie. Jak będą wtedy żyli Polacy? – pytał kandydat na prezydenta.

Prezydent Bronisław Komorowski udaje się dziś do Brukseli, gdzie podczas dwudniowej wizyty ma m.in. zabrać głos na Brussels Forum organizowanym przez German Marshall.

Brussels Forum to coroczne spotkanie najbardziej wpływowych przedstawicieli politycznych, gospodarczych i intelektualnych elit Europy i Ameryki Północnej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl