fot. prezydent.pl

Prezydent podpisze nowelizację Kodeksu spółek handlowych

Prezydent Andrzej Duda uroczyście podpisze dziś nowelizację Kodeksu spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw.

Zmiany w ustawie przewidują wprowadzenie prostej spółki akcyjnej, czyli nowoczesnej i elastycznej formy prowadzenia działalności, która ma ułatwić pozyskiwanie kapitału przez start-upy.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazała, że prostota ma polegać na założeniu, utrzymaniu i rozwiązaniu takiej spółki.

– Założenie jest rzeczywiście radykalnie skrócone. To, co ją również wyróżnia, to niskie koszty założenia, bo to jest symboliczna złotówka jako kapitał założycielski. W strukturze organizacyjnej wspólnicy będą mogli mieć dwa ciała, tak jak ma to miejsce w spółce akcyjnej, czyli zarząd i radę nadzorczą, ale będzie mogła też funkcjonować rada dyrektorów, spłaszczona struktura, czyli jednowymiarowe ciało. Będzie można być zarówno w radzie nadzorczej, jak i w zarządzie. Organy nie będą musiały się spotykać w jednym miejscu, ale będzie można tego typu spotkania realizować przy użyciu najnowszych technologii, co – mamy nadzieję – ułatwi przed wszystkim inwestorom zagranicznym, a jeszcze bardziej inwestorom spoza obszaru UE, inwestowanie w Polsce – mówiła minister Jadwiga Emilewicz.  

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych jest ostatnią z pakietu 100 zmian dla firm przygotowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Zacznie obowiązywać 1 marca 2020 roku.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl