By user:Flicka - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1624666

Prezydent A. Duda spotka się z papieżem Franciszkiem

Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą spotkają się dziś w Watykanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wizyta ma związek z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, która przypada w tym roku. Delegacja będzie modlić się przy grobie wielkiego Polaka.

Para prezydencka spotka się przed południem z papieżem Franciszkiem. Następnie Andrzej Duda będzie rozmawiał z ks. kard. Pietro Parolinem, sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej. Delegacja z prezydentem Polski na czele będzie też uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

– Będziemy mieli całą delegacją możliwość pomodlić się przy grobie naszego Ojca Świętego Jana Pawła II. Ten rok to jest 100. rocznica Jego urodzin, a więc też i dla nas Polaków, dla tego pokolenia, które nazywane jest często pokoleniem JPII (do którego także należę), to rok bardzo ważny, rok bardzo przejmujący. Przypominania przede wszystkim tego, czego nas nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II. Co mówił do nas o świecie i jak postrzegał nasze obowiązki jako Polaków, jako ludzi wierzących, ale to także dla mnie ogromnie radosne spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem  – powiedział Andrzej Duda.

Para prezydencka przebywa od środy z oficjalną wizytą we Włoszech. Prezydent Polski spotkał się m.in. z władzami tego państwa. Andrzej Duda oddał też hołd polskim żołnierzom poległym w bitwie o Monte Cassino. Uczestniczył również w odsłonięciu popiersia gen. Władysława Andersa w Ambasadzie RP w Rzymie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl