twitter.com/prezydentpl

Prezydent A. Duda rozmawiał z J. Bidenem w sprawie dalszego wspierania Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji zwołanej przez prezydenta USA, Joe Bidena. Amerykański przywódca zapewnił, że w jego kraju jest pełna zgoda wszystkich sił politycznych co do dalszego wspierania Ukrainy. Deklaracja o kontynowaniu pomocy padła także z ust pozostałych światowych przywódców uczestniczących w spotkaniu.

Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się po wideokonferencji z udziałem przywódcy Stanów Zjednoczonych, prezydent Andrzej Duda zapewnił, że „wszyscy przywódcy są zdeterminowani do tego, by wspierać Ukrainę”.

– Ukraina potrzebuje pomocy zarówno militarnej jak, i humanitarnej. Rozmawialiśmy o przyszłych planach odbudowy Ukrainy. (…) Przedstawiałem, jaka jest w tej chwili sytuacja w Polsce – wyjaśnił prezydent RP.

Głowa państwa zaznaczyła przy tym, że Polska jest kluczowym państwem w kontekście pomocy dla Ukrainy.

– Nie tylko dlatego, że przekazaliśmy ogromną pomoc militarną i robiliśmy to od samego początku konfliktu, kiedy ta pomoc była najbardziej potrzebna. (…) Przede wszystkim dzisiaj pomagamy chociażby przez to, że nasze terytorium jest kluczowe, żeby wspierać Ukrainę. To przez Polskę biegnie autostrada czy drogi kolejowe na Ukrainę; to przez Polskę idzie transport, który drogą lotniczą zmierza na Ukrainę – zwrócił uwagę.

W trakcie wideokonferencji poruszona została także sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

– Prezydent Joe Biden podkreślił nasze niezwykle odpowiedzialne i rozsądne zachowanie wobec prowokacji, które spotykają nas ze strony białoruskiej. (…) Prezydent jeszcze raz podkreślił pewność kolektywnej obrony, gwarancje bezpieczeństwa Sojuszu Północnoatlantyckiego dla państw wschodniej flanki NATO – powiedział prezydent Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl