Autorstwa Адміністрація Президента України, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84298249

Prezydent Ukrainy podziękował A. Dudzie za pomoc

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu opublikowanym na Facebooku wyraził wdzięczność prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za jego zdecydowanie i oddanie dla wspólnej sprawy, jaką jest obrona ludzi.

Ukraiński prezydent podziękował też małżonce prezydenta i podkreślił że uważa polską parę prezydencką za przyjaciół. Wołodymyr Zełenski stwierdził przy tym, że tak naprawdę nie ma już granicy z Polską.

https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/1500061811302756353

– Udało nam się zapobiec kryzysowi humanitarnemu na granicy. Udało nam się zorganizować sytuację tak, aby tysiące ukraińskich kobiet i dzieci przyjęto godnie. Nikt nie pyta, jakiej są narodowości, jakiej wiary, ile mają pieniędzy. Tak naprawdę nie mamy już granicy z przyjazną Polską, ponieważ razem jesteśmy po stronie dobra – zwrócił uwagę.

Ukraiński prezydent wyraził przy tym przekonanie, że wkrótce będzie mógł powiedzieć ukraińskim uchodźcom w Polsce, w Rumunii i na Słowacji, by wracali do domu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl