PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: Prezydent A. Duda wręczył nagrody w ramach XI edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala XI edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W wydarzeniu wziął udział prezydent Andrzej Duda. Statuetki otrzymało 22 laureatów.

Nagroda przyznawana jest firmom, które nie tylko przestrzegają Kodeks pracy, ale i działają ambitnie. Wyróżnione przedsiębiorstwa szanują też prawa pracowników oraz prowadzą dialog społeczny. Przedsiębiorców, którzy powinni zostać nagrodzeni w konkursie, nominują sami pracownicy.

Podczas gali prezydent Andrzej Duda wskazał, że to właśnie dobre warunki pracy kreują nowoczesną polską gospodarkę.

– W tym konkursie chodzi cały czas o to samo, ale także o to, czy pracodawca jest pracodawcą ambitnym: czy stwarza nowoczesne warunki pracy dla swojego pracownika, czy jest innowacyjny i daje pracownikowi możliwości rozwoju. Krótko mówiąc chodzi o to, czy ta relacja pomiędzy pracownikiem a pracodawcą jest taką relacją, która kreuje i odpowiada współczesnym wymogom nowoczesnej gospodarki, która chce się rozwijać – powiedział Andrzej Duda.

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” odbył się po raz jedenasty. Patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent Andrzej Duda. Konkurs organizuje NSZZ „Solidarność”. Przez 11 lat wyróżniono w sumie 200 firm.

RIRM

drukuj